Inne wyroby

 

WĘDZARKI

 

WĘDZARKI PRODUKOWANE PRZEZ
FPHU MARPOL W LUBARTOWIE
SĄ OBJĘTE PRAWEM OCHRONNYM   W114619   WYDANYM PRZEZ
URZĄD PATENTOWY RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
- DEPARTAMENT BADAŃ PATENTOWYCH W WARSZAWIE

 

WĘDZARKA OGRODOWA

Wędzarka służy do wędzenia zimnego i gorącego mięsa drobiu i ryb. Dokładne utrzymanie temperatur wędzenia przy pomocy przepustnic zainstalowanych w wędzarce i termometru, umożliwia uzyskiwanie smacznych wyrobów wędzarniczych. Wytwarzanie dymu odbywa się ze specjalnie przygotowanej mączki drzewnej z drzewa olchowego, bukowego lub wiśniowego.
   Paliwo do wędzarki można również przygotować samodzielnie nawet w warunkach biwakowych. Niektóre rodzaje paliwa do wędzarki mają domieszki przypraw korzennych, co podnosi jakość wyrobów.
   Wędzarka jest łatwa w obsłudze, bezpieczna i ekologiczna, wykonana ze stali zabezpieczonej antykorozyjnie. Waży około 20 kg, jest łatwa w transporcie. Sam proces wędzenia daje dużo satysfakcji użytkownikowi, i również jest odstresowujący, polecany szczególnie osobom pracującym w warunkach ciągłego napięcia i deficytu czasu. Do wędzenia potrzebne są małe ilości mączki drzewnej, wiórów, trocin lub małych kawałków wymienionych drzew oraz niewielka ilość węgla drzewnego (przy wędzeniu gorącym) . Wyroby wędzarnicze wytworzone w naszej wędzarce są bardzo smaczne, odpowiadające indywidualnym gustom i lepsze, niż te, które możemy nabyć w sklepach mięsnych.

 

   

WĘDZARKA OGRODOWA M165
Cena: 1510zł
Dane techniczne
 

 1. Wysokość całkowita 165 cm
  Pokrywa 46 cm
  Korpus 66 cm w tym użytkowa wysokość 55 cm
  Podstawa 53 cm

 2. średnica korpusu 54 cm
  Średnica podstawy 34 cm.

 3. waga wędzarki 26 kg + żarnik 3 + drenownik 1= 30 kg

 4. Dostępne w dwóch wersjach:
  1. malowane farbą ftalową,
  2. malowane farbą proszkową, odporną na wysokie temperatury
   
   
     
     
     

 

 

 

 

                     

 

 

POIDŁO

 

Poidła-koryta przeznaczone są do podawania pasz i wody dla trzody chlewnej. Produkowane są z blachy czarnej 0,8 mm lub 1,5 mm w trzech wielkościach:

 1. poidło małe - długość 1,00 m
 2. poidło średnie - długość 1,20 m
 3. poidło duże - długość 1,40 m

 

 

RURY I KOLANKA DYMOWE

 

Rury, kolana, szybry o średnicy Ø200mm, grubości 2mm, wykonane z blachy stalowej klockner ST 1303, pokryte farbą żaroodporną, spawane plazmowo.
Przeznaczone do odprowadzania spalin z pieców i innych systemów grzewczych.
  Rury i kolanka o średnicach Ø120, Ø130 i Ø200 wykonane z blachy czarnej grubości 0,8 mm. Przeznaczone są do odprowadzania spalin.   Przewód aluminiowy spiro o średnicy 130mm. Z 1m przewodu można uzyskać 3mb.
Przeznaczony do rozprowadzania gorącego powietrza